Przeskocz nawigację

Dzisiaj, w końcu jest piątek, pozwoliłem sobię na trochę luzu i rzuciłem okiem na telewizję. Akurat Evan oglądał Vanilla Sky, więc dołączyłem. Była mniej więcej godzina 22, więc pora kiedy dzieci już chyba powinny spać. Nagle pojawiła się scena rozbierana (do pasa), a tutaj zamiast nagich kobiecych piersi mym oczom ukazały się rozmazane plamy na ekranie…Zapytałem więc Evan’a czy to normalne, bo nie mogłem uwierzyć, że o godzinie 22 cenzurują filmy. Kompletnie go zaskoczyłem tym pytaniem, bo dla niego to było zupełnie oczywiste. O każdej porze dnia i nocy na wszystkich kanałach panuje cenzura. Wyjątkiem są płatne kanały takie jak HBO, ale to się tyczy tylko godzin nocnych.Przy okazji dowiedziałem się, że Evan był już dwa razy aresztowany! Okazało się jednak, że gdyby nasza policja była tak skrupulatna jak amerykańska, to połowa polskiej młodzieży siedziałaby w więzieniu.. Pierwszy raz został złapany na koncercie, bo pił piwo, które kupił dzięki fałszywej legitymacji (miał 20 lat). Najśmieszniejsze jest to, że osoba która go złapała była alkoholowym detektywem w ukryciu!! Taka funkcja autentycznie istnieje w stanie New Hampshire i w oryginale brzmi Liquor Investigator. Tak czy inaczej, kobieta założyła mu kajdanki i zaprowadziła do aresztu, z którego wyszedł dzięki kaucji ($70). Następnie musiał stawić się w sądzie, co ostatecznie kosztowało go $950! Dość kosztowne było to piwko.

Druga sytuacja, w której został aresztowany jest jednak dużo bardziej absurdalna. W tym samym stanie, New Hampshire, osoby poniżej 21 roku życia nie mogą kierować i przewozić alkoholu, nawet jeżeli jest to butelka 0.2L zamknięta w kosmetyczce w walizce w bagażniku. Pewnego dnia kolega Evana, który miał już 21 lat, kupił zgrzewkę piwa i poprosił żeby go gdzieś podrzucił samochodem. Niestety, w samochodzie było uszkodzone jedno przednie światło, dlatego pewien policjant zatrzymał go, aby o tym uprzejmie poinformować. Przez przypadek zauważył, że na tylnym siedzeniu leży piwo. Okoliczności całego zdarzenia nie miały znaczenia dla strażnika teksasu. Aresztował Evan’a, natomiast samochód został na 24 godziny przetrzymany przez policję. Tym razem koszta zmieściły się w $450. Reasumując, nie dziwię się, że Polański obawia się tutaj przylecieć.

A tak na marginesie, jestem ciekaw czy teraz sztab PO odkryje, że pra-pra-pra-….-pradziadek Kaczyńskiego walczył pod Grunwaldem po stronie Krzyżaków.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: