Przeskocz nawigację

Ruch w komunikacji w okresie świątecznym, tak jak zapowiadano, był nie do zniesienia. Aby dostać się na autobus, już 1.5 godziny przed odjazdem byłem w kolejce, która wcale nie była pusta! Za bilet do Albany i z powrotem zapłaciłem $76! Odległość między miastami wynosi 180mil/290km, czyli generalnie cena dramatyczna…Swoją drogą galon benzyny(3.78l) kosztuje obecnie ok. $2.20, choć można znaleźć stacje benzynowe, które sprzedają galon za $2.07! Biorąc niższą cenę pod uwagę oraz przyjmując kurs dolara za 3.3zł, litr amerykańskiej benzyny kosztuje obecnie ok. 1.8zł! Nanosząc na to poprawkę wynikającą z różnicy w dochodach, można mówić o litrze za 50 groszy…Gdyby w Polsce były takie ceny, to ludzie by chyba jeździli samochodem do sąsiada!

Wracając jednak do mojej podróży… Za $76 można byłoby kupić około 35 galonów, czyli 132l benzyny. Pokonałem odcinek 580km – gdybym miał samochód, mógłbym spalać średnio 22.75l benzyny na 100km… No, ale nadal zostaje gdybym miał samochód. Autobus natomiast wypchany był po uszy pasażerami, łącznie 50 osób.

Mimo iż autobus spala dużo więcej benzyny niż samochód osobowy, firma Greyhound zarabia ładne krocie na takim transporcie. Jakość usług? Klimatyzacja, a po za tym ładnie wyglądający PKS. Wracając do Bostonu mieliśmy 1.5 godzinne opóźnienie, a drogowców wcale nie zaskoczyła zima…

Reklamy

One Comment

  • helen
  • Posted Maj 6, 2007 at 12:59 pm
  • Permalink

  Ależ Panie Kubo!!
  Przecież Nas w Polsce stać na droższą benzynę!!
  Jesteśmy krajem tak bogatym ,że pozwalamy uciekać za granice najlepszym studentom!
  Studenci medycyny wybywaja tabunami,a wykształcenie każdegoto ogromne pieniądze, o doświadczonych lekarzach nie wspominam……stać Nas!!
  Sprzęt elektronczny w USA zwykle tez jest tańszy:)
  Nie znam drugiego tak zamożnego kraju:)


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: