Przeskocz nawigację

Kolejną zimę spędzam w Bostonie, i po raz kolejny nie zasypał nas śnieg i nie było żadnej śnieżycy..Ostatnio jest mroźno, ale śniegu tak naprawdę nie ma. Może i dobrze, bo nie mam opon zimowych, choć widząc zapał tutejszych drogowców, nawet bez zimówek dałbym radę. Odnoszę wręcz wrażenie, iż ludzie odpowiadający za stan dróg po prostu nie mają co robić i z utęsknieniem patrzą w pochmurne niebo. Tydzień temu spadło parę centymetrów śniegu… o 8 rano drogi były czarne, ale soli (tudzież jakiegoś chlorku) chłopaki tyle wysypali na powierzchnię, że przez parę dni musiałem używać wycieraczek, żeby cokolwiek widzieć..A tak z innej, nieco mniej słonej beczki.. Znalazłem dzisiaj nową aplikację webową, co prawda jeszcze w fazie rozwojowej, ale już można z tego korzystać – Google Reader. Szczególnie polecam ludziom, którzy codziennie czytają kilka(naście) serwisów prasowych. Rewelacyjny agregat wieści, interfejs bardzo intuicyjny, polecam dodanie paru subskrypcji i tagów, żeby zobaczyć jak to działa. Teraz, zamiast otwierać 10 stron co 10 minut, będę miał jedną otwartą, która sama poinformuje o nowych postach. No i jak z każdą aplikacją od Google, mam do tego dostęp z dowolnego komputera z dostępem do Internetu. Google wielkością zaczyna nieco martwić, ale kreatywnością zawsze mi imponował.

Reklamy

4 Comments

  • Anonymous
  • Posted Luty 2, 2007 at 12:37 pm
  • Permalink

  Faktycznie kreatywności i innowacyjności to nie można im odmówić, ale…z drugiej strony taki monopol chyba też nie jest dobry. Moskit, pamiętasz nasze dyskusje na ten temat? Pewnie jeszcze będziemy musieli trochę poczekać by przekonać się który z naszych wniosków był bardziej trafiony.

  Pozdrawiam,Jarod

  • Jakub
  • Posted Luty 2, 2007 at 1:08 pm
  • Permalink

  Masz absolutną rację, Google rozrasta się i coraz bardziej monopolizuje rynek.. Tylko, że oni naprawdę piszą świetne aplikacje, heh. Kolega stara się o pracę u nich i mówi, że rozmowa wygląda mniej więcej tak: Przyjeżdza młody gość na rowerku z iPodem w uszach, taki mały geniusz. Zadaje Ci mnóstwo szczegółowych pytań, np. opisywanie szczegółów algorytmów. Sprawdza, czy jesteś młodym geniuszem, czy jesteś ogromnym entuzjastą wszystkiego co jest „cool”, wszystkiego co jest od Google.. Krótko: dramat.

  Może czas pomyśleć o konkurencji? Przecież Google nie ma, i nigdy nie będzie miało monopolu na kreatywność!

  PS. Szefem działu naukowego Google’a, jest guru z AI, a w AI algorytmy leżą u samych podstaw.

  • dudek
  • Posted Luty 4, 2007 at 3:35 pm
  • Permalink

  Znów będzie że dud tylko krytycznie się wypowiada i wyszukuje błędów… ale co tam, małe sprostowanie. Moskicie, opony zimowe jak nazwa wskazuje:) są na zimę a nie na śnieg (do tego są opony śniegowe). Bardzo istotna jest temperatura, a jak piszesz jest mroźno więc warto pomyśleć o zmianie. Dobra zimówka charakteryzuje się uniwersalnością, czyli zachowuje się poprawnie tak na śniegu jak i na suchej i mokrej nawierzchni.
  Powodzenia w zakupie zatem:)
  Pozdrawiam!

  • Jakub
  • Posted Luty 4, 2007 at 7:57 pm
  • Permalink

  Dud, faktycznie wspominałeś już mi o tym.. dzięki za przypomnienie! A zimówek już nie kupię, bo a) nie mam na nie kasy (kupuje nowego laptopa), b) zima już długo nie potrwa, mam nadzieję..

  Pozdr!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: